Grzałka bojlerowa 3000W 5/4"

Do pobrania (pliki .pdf)

Specyfikacja pobierz
Instrukcja obsługi pobierz

Zastosowanie

 • Grzejniki c.o.,
 • Bojlery, termy,
 • Jako dodatkowy element grzejny do kaloryferów oraz innych urządzeń grzewczych.

Informacje

Kod produktu: RT 300.5/4
Producent: VOLUX
Gwarancja: 24 miesiące

Uwagi

 • Nie stosować w zbiornikach ze stali nierdzewnej
 • W celu całkowitego odłączenia zasilania należy wyjąć wtyczkę z gniazdka
 

opis produktu

Przeznaczenie

Element grzejny z elektronicznym termostatem przeznaczony jest do podgrzewania wody użytkowej w bojlerach, termach, grzejnikach żeberkowych lub innych zbiornikach wody. Praktycznym zastosowaniem grzałki jest wspomaganie dogrzewania wody w sezonie grzewczym np. w bojlerach posiadających wężownicę lub samodzielne podgrzewanie poza sezonem.

Charakterystyka

Urządzenie składa się z elementu grzejnego o specjalnej konstrukcji, elektronicznego termostatu , który zapewnia precyzyjną regulację temperatury wody w zbiorniku oraz przewodu zasilającego kl. I z uniwersalną wtyczką. Grzałka posiada bezpiecznik termiczny, który po ewentualnym przekroczeniu maksymalnej temperatury, przerywa dopływ prądu. Świecenie diody sygnalizującej, wskazuje pracę grzałki. Gwarantowana wysoka jakość urządzenia, potwierdzona certyfikatem CE.

Producent gwarantuje prawidłowe nagrzanie wody w poziomych wymiennikach ciepła zgodnie z zadaną temperaturą, poprzez ustawienie pokrętła na termostacie. W pionowych wymiennikach ciepła zakres temperatury rośnie średnio o 5°C, w stosunku do zadanej temperatury poprzez ustawienie pokrętła na termostacie.
Termoregulator po wkręceniu funkcjonuje poprawnie w każdym położeniu.

Urządzenie:

 • jest łatwe w obsłudze,
 • zapewnia szeroki zakres regulacji temperatury od 25 st. C do 70 st. C,
 • zapewnia precyzyjny pomiar temperatury dzięki zastosowaniu elektronicznego regulatora,
 • posiada element grzejny o najwyższej trwałości.

dane techniczne

DANE TECHNICZNE

NAPIĘCIE 230V / 50 Hz
MOC GRZEWCZA 3000W
ZAKRES TEMP. 25°C - 70°C +/- 3°C
PRZEWÓD PRZYŁĄCZENIOWY 1,5 m / 3 x 1,00
GWINT GRZAŁKI 5/4"
MASA 640 (g)
DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA 440 (mm)
DŁUGOŚĆ ELEMENTU GRZEJNEGO L 370 (mm)
TYP RT 300.5/4
ŚRODOWISKO PRACY WODA
 

Dobór grzałki do zbiornika

Pojemność zbiornika Moc grzałki
do 60l 1500W
od 60l do 120l 2000W
powyżej 120l 2500W, 3000W
grzejniki żeberkowe 1500W
 

rys. techniczny

instalacja

Instalacja i użytkowanie

 • grzałkę przed wkręceniem należy uszczelnić konopiami (pakułami)
 • instalować w dolnej części zbiornika w pionowej pozycji elementem grzejnym do góry (lub poziomej)
 • grzałkę należy dokręcać „z wyczuciem” odpowiednim kluczem
 • po zamontowaniu grzałki, grzejnik należy wypełnić wodą, odpowietrzyć układ i sprawdzić jego szczelność
 • do prądu podłączać tylko po całkowitym napełnieniu zbiornika wodą

Podłączenie do sieci

Przed podłączeniem grzałki do sieci należy sprawdzić czy grzejnik do którego zainstalowano grzałkę jest całkowicie wypełniony wodą, a cały element grzejny jest w niej zanurzony. Włączyć grzałkę do sieci elektrycznej. Gniazdo do którego będziemy wkładać wtyczkę musi posiadać bolec ochronny. W przypadku wadliwego działania grzałki, należy szybko odłączyć przewód zasilający z gniazda i skontaktować się ze sprzedawcą lub producentem.

Uruchomienie i ustawienie

Załączenie grzałki następuje przez obrót pokrętłem w prawo do momentu zaświecenia się lampki kontrolnej. Sterownik utrzymuje zadaną temperaturę (poniżej danej temperatury minimalnej sterownik załącza urządzenie grzewcze, a wyłącza je po osiągnięciu zadanej temperatury). Wskazane jest aby pracę urządzenia okresowo kontrolować. W przypadku uszkodzenia przewodu zasilającego, należy skontaktować się ze sprzedawcą lub producentem i przesłać grzałkę w celu naprawy. Warunkiem prawidłowej i długotrwałej pracy grzałki jest całkowite zanurzenie elementu grzejnego w wodzie.

Konserwacja

Jakiekolwiek prace związane z konserwacją urządzenia należy przeprowadzać po uprzednim wyjęciu wtyczki z gniazda sieciowego. Obudowę można czyścić miękką wilgotną ściereczką. Niedopuszczalna jest konserwacja środkami żrącymi lub ściernymi. Po całkowitym wyschnięciu czyszczonych powierzchni urządzenie można ponownie włączyć. Bezwzględnie unikać zamoczenia obudowy.

Wszystkie prace związane z montażem i demontażem należy wykonywać przy odłączonym zasilaniu. Zabrania się stosowania w sieci wkładek topikowych o wartości wyższej niż 16A. Gniazdo wtykowe musi posiadać sprawny bolec ochronny. Przynajmniej raz w roku i po każdej awarii należy sprawdzić poprawne działanie wtyczki z bolcem ochronnym.